top of page
  • Obrázek autoraTerka

A jak se bavíte vy?Mnoho z nás hledá způsob, jak se odreagovat a najít klid v každodenním životě a nezbláznit se. Jak ale vypadá skutečná relaxace a jak se lidé dnes baví? Výsledky našeho dotazníku ukázaly, že kultura je v dnešní uspěchané době jedním z klíčů k relaxaxaci.


Provedli jsme výzkum a zaměřili jsme se na to, jak lidé vnímají relaxaci a jakým způsobem hledají odpočinek od každodenního stresu. Zjistili jsme, že mnoho z vás si vybírá kulturní zážitky jako prostředek k relaxaci a zábavě. Zaměřili jsme se na divadelní představení a hudební koncerty pro děti a dle vašich odpovědí je to kvalitní a smysluplný způsob trávení volného času.


Někteří z vás zdůrazňují, že kulturní akce pro děti nejsou pouze forma zábavy, ale také výborným prostředkem k vzdělávání a podpoře kreativity u dětí. Jedna z maminek nám po dětském představení Karol a Kvído v Dolní Kalné napsala: ,,Děkujeme za skvělý zážitek! Bylo úžasné sledovat ty rozzářené oči dětí a jejich otevřenost k novým zážitkům. Děti jsou totiž tím nejlepším publikem, u kterého ihned poznáte, jestli se akce vydařila nebo ne."Zjištění ukazují, že lidé hledají nejen relaxaci, ale i hlubší smysl a spojení s uměním a kulturou. Mnozí se domnívají, že tato spojitost může být klíčem k relaxaci a zlepšení duševního zdraví. "Do divadla chodím pravidelně, abych se odpojil od každodenního shonu. Je to takový můj únik. Během chvíle zapomenu na svoje problémy a vnímám pouze příběh, který se odehrává na jevišti. Nejraději mám komedie." vysvětluje jeden z účastníků našeho dotazníku.


Ano, i my tři kamarádi z ,,Bav se s námi,, řešíme stejné problémy. Každý den řešíme shon v pracovním životě, provoz domácnosti, povinnosti našich dětí a i to, že ne každý den se setkáte s pozitivními a usměvavými lidmi. Proto jsme se zeptali naší Terky, jak to vidí ona: ,,Jak se bavím já? :) Vzhledem k tomu, že jsem člověk, který miluje život, tak pokaždé jinak, aby to bylo zábavnější :) Ráda zajdu na dobrou večeři, do kina, do divadla, do sauny a někdy mám náladu být sama a zalezu si na gauč pod deku :) S věkem se mi to asi dost mění, jelikož dříve pro mě byl největší relax posezení v baru nebo na diskotéce, ale dnes miluji právě saunu, koncerty, divadla a v létě hudební festivaly. Je pravda, že posezení v baru mě baví stále, ale druhý den pak potřebuji trávit čas právě na tom gauči :) "


Z vašich odpovědí na náš dotazník jsme tedy zjistili, že každý z nás potřebuje odpočívat a že pro spoustu z vás je právě kulturní zážitek oblíbenou formou relaxu a proto jsme rádi, že naše nadšení a odhodlání vytvářet zážitky pro děti a dospělé padají na úrodnou půdu.


V prvním článku našeho blogu jsme se rozhodli sdílet tyto poznatky a otevřít diskuzi o tom, jak se dnes lidé baví a co pro ně znamená skutečná relaxace. Ať už se jedná o divadelní představení nebo hudební koncerty pro děti, věříme, že umění může být klíčem k plnohodnotnému a naplněnému životu pro každého člena rodiny.


A jak se bavíte vy? Napište nám do komentáře, co rádi děláte, jak odpočíváte a klidně i to, jaké akce by jste ve Vrchlabí a okolí uvítali.

28 zobrazení1 komentář

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Milan Vacovský
Milan Vacovský
Dec 20, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Gaučing je suuuuper :))

Like
bottom of page